Меню сайту
Категорії розділу
Дайджест [18]
Законодавчі акти [3]
ОСББ [5]
Опитування
Чи задоволенні Ви роботою ОСББ?
Всього відповідей: 26
Форма входу

Instagram

Ваш Дім. Масив "Пасічний".

Instagram Вітаю Вас Гість | RSS

 
 Каталог статей
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 23
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 »

Багатіїв теж дурять: як псевдо-ОСББ розводить на гроші мешканців елітного будинку

Пентхаус Riviera Riverside продавали як райський куточок на березі Дніпра з видом на Києво-Печерську Лавру і власним яхт-клубом. Згодом цей "рай" перетворився на прокляття для його мешканців. Крім того, що забудовникові – ТОВ "Д.І.А.Девелопмент" – вдалося "втюхати" наївним та довірливим буратінкам квартири вартістю від $165 тис. до $1,2 млн, він обклав непомірною даниною цих "щасливих квартировласників", перетворивши їх на кріпаків.

Схема була простою, але результативною. На етапі будівництва житлових будинків по вул. Раїси Окіпної, 18 будівельна компанія укладала стандартні договори з фізичними особами (інвесторами) – майбутніми господарями помешкань. Право власності на квадратні метри інвестори мали отримати після завершення будівництва та здачі будинків в експлуатацію.

Однак, забудовник не поспішав віддати правовстановлюючі документи усім власникам після здачі в експлуатацію. Першими свідоцтва про право власності на квартири отримали двоє власників квартир (а всього в будинку 208 квартир). І саме з цих перших двох власників розпочалася афера, внаслідок якої усіх інших мешканців і дотепер щомісяця "доять" на дуже відчутні суми.

Як неважко здогадатись, двоє перших власників були пов'язані із забудовником. Згідно з законодавством, створити об'єднання співвласників багатоквартирного будинку можна на загальних зборах співвласників будинку, якщо в цих зборах прийме участь більше половини співвласників, 2/3 з яких проголосують "за". А оскільки на той момент ці двоє якраз і були "більшістю" співвласників, вони й утворили – разом із забудовником – фальшиве ОСББ. Інші майбутні мешканці тим часом продовжували чекати документів на право власності на своє житло.

Єдиною метою цього ОСББ було укласти договір з управляючою компанією на надання комунальних послуг та обслуговування будинків. І такий договір уклали – з управляючою компанією ТОВ "Сент Софія Проперті Менеджмент". Остання, у свою чергу, також пов'язана із забудовником. Договір на утримання пентхаусу та прибудинкової території уклали з цією компанією на 20 (!!!) років.

Перед тим, як розповісти, що відбулося далі, слід роз'яснити ще раз причину появи фальшивого ОСББ. Як уже було вказано, законодавство дозволяє створити ОСББ за рішенням всього лише трохи більше, ніж 2/6 співвласників. Після цього об'єднання може домовлятися з постачальниками комунальних послуг, а також з компаніями, які надають послуги з обслуговування будинків, на найбільш вигідних для себе умовах – або передати укладання таких домовленостей під відповідальність управляючої компанії. Слід додати, що участь в ОСББ, з одного боку, не є обов'язковою для усіх співвласників – більшість, яка увійшла до об'єднання, може приймати рішення, які будуть розповсюджуватися на тих співвласників, які до нього не увійшли: наприклад, усі мешканці будуть отримувати тепло або електроенергію згідно з домовленостями ОСББ. З іншого боку, утворене ОСББ може і не приймати до себе співвласників, які не увійшли до нього на етапі створення – також на цілком законних підставах.

У даному випадку шахраї скористалися саме цими двома можливостями: нав'язали рішення тодішньої "більшості" співвласників (яка на той момент складалася з двох власників, а також забудовника) усім іншим співвласникам, які отримали документи на право власності уже після того, як ОСББ підписало договір з управляючою компанією. А потім – не допустили, щоб інші власники квартир могли розірвати договір. Простим шляхом – не приймаючи їх до ОСББ.

Отже, веселощі починалися з квартплати. Управляюча компанія прийняла логічне рішення: якщо у "інвесторів" знайшлися шалені кошти на придбання далеко не дешевого житла – отже, у них знайдуться гроші і на "утримання" всього цього щастя. Тобто – на набивання кишень натхненників цього вишуканого шахрайства. Тоді як для Києва тариф на утримання будинку та прибудинкової території складає 2-3-4 грн. за 1 кв. м загальної площі, мешканці Riviera Riverside мають сплачувати 13,03 грн. за кв.м.! До цього ще треба додати "послуги консьєрж-сервісу" у розмірі 330 грн. на місяць та деякі інші "милі дрібнички". Загалом, середня кварплата складає майже ТРИ!!! тисячі гривень на місяць.

ОСББ | Переглядів: 1756 | Додав: superpia | Дата: 19.04.2013 | Коментарі (0)

Корисна стаття про електром'ясорубки Zelmer

Виробник побутової техніки Zelmer пропонує нам скористатися досягненням прогресу і полегшити процес переробки різних видів м'яса, придбавши хорошу електром'ясорубку.
Дайджест | Переглядів: 1279 | Додав: superpia | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)

Электрическая мясорубка Zelmer

Мелкая кухонная техника от компании Zelmer пользуется большой популярностью благодаря хорошему качеству и доступной цене. В этой статье речь пойдёт о мясорубках Зелмер. В зависимости от функциональных возможностей их подразделяют на несколько серий.
Дайджест | Переглядів: 1717 | Додав: superpia | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)

Як вибрати унітаз
Традиційно вважається, що унітаз повинен бути зручним, підходити по зросту всім членам сім'ї і легко чиститися - от і всі основні вимоги. Проте, багато хто з нас, купивши сантехніку, надалі стикався з якимись проблемами в процесі її використовування. Проблема вибору оптимального варіанту на сьогоднішній день ускладнюється різноманітністю представлених на ринку моделей. Постійно з'являються нові і нові види унітазів, відмінні один від одного не тільки дизайном, але і технічними характеристиками. В таких умовах непрофесіоналу легко розгубитися і, замість того, щоб ретельно підібрати якнайкращий варіант, придбати той, який перший попадеться.
Дайджест | Переглядів: 2244 | Додав: superpia | Дата: 25.08.2011

Олег Кий: ОСББ дозволяє утримувати будинок у порядку

Якщо ж ОСББ створюється для економії коштів мешканців, то голова повинен обмежити кількість послуг.
ОСББ | Переглядів: 1757 | Додав: superpia | Дата: 18.05.2011

Як ОСББ працюють на практиці

В Україні очікується широке впровадження інституту ОСББ, тому realty.tochka.net розібрався, як функціонують товариства співвласників будинків.

ОСББ | Переглядів: 1222 | Додав: superpia | Дата: 18.05.2011

Які звіти повинні подавати ОСББ?

Яку податкову звітність і в які строки зобов'язані подавати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

ОСББ | Переглядів: 8509 | Додав: superpia | Дата: 18.05.2011

6 кроків для створення ОСББ

Організацію ОСББ потрібно починати зі створення ініціативної групи.

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з кожним роком набирають популярності. Адже ЖЕКи з  функціями  управління будинками, м'яко кажучи, не справляються.
Можливість самостійно розпоряджатися коштами, отриманими від квартплати, безпосереднє вирішення питання ремонту та обслуговування будинку, вчасна реакція на аварійні ситуації та захист права власників квартир - ось основні переваги ОСББ.
За даними громадської організації "Союз власників житла Києва", на сьогодні у Києві зареєстровано 560 таких об'єднань.

ОСББ | Переглядів: 921 | Додав: superpia | Дата: 18.05.2011

Обычные украинцы нашли решение, как отбирать "замороженные" недострои у банков и поселяться в свои

Количество покупателей недвижимости в Украине, которые не могут получить свое жилье, поскольку стройка заморожена, велико. Однако "ФинЗах" нашел инвесторов, которые собственными силами смогли отобрать дом у банка, собираются достроить его и поселиться в своих квартирах.
 
...

Председатель правления Международной лиги защиты прав граждан Украины Эдуард Багиров рассказывает «ФинЗах», что строительная компания совместно со своими клиентами может основать юридическое лицо, на баланс которого передается жилой дом. В этом случае клиенты застройщика будут владеть реальной недвижимостью, а не документами на будущую квартиру.
 
Впоследствии учредители новой компании могут уже на равных с застройщиком правах принимать решение о будущем своего объекта – продавать его либо достраивать за счет привлечения банковских кредитов под залог недостроя, либо самостоятельно доплатить недостающую для завершения строительства сумму.
 
По этому пути пошли инвесторы жилого комплекса «Три Богатыря», который ранее возводила попавшая в процедуру банкротства компания «Киевреконструкция». Этот комплекс, который был возведен практически на 80%, попал на баланс банка.
 
Его инвесторы создали юридическое лицо – кооператив со своим уставом. В последствии, был проведен аудит объекта, а затем инвесторы через суд перевели недвижимость на баланс своего юрлица. В ближайшее время новосозданная компания проведет тендер, где будет определен генподрядчик, который достроит жилье.
 
По предварительным подсчетам, достройка обойдется инвесторам примерно в среднем в $5 тыс. с семьи. Учитывая, что часть квартир еще не продана, после сдачи дома в эксплуатацию, жильцы смогут вернуть львиную долю потраченных на завершение строительных работ.
 
Стоит отметить, что данная схема остается практически единственным шансом инвесторов получить квартиру в новострое. Учитывая, что качество дома из-за длительного простоя ухудшается, а цена на квартиры снижается еще и с увеличением возраста дома, покупателям жилья стоит поторопиться.

Взято з http://www.promobud.com.ua/news_N3672.htm

Дайджест | Переглядів: 1054 | Додав: superpia | Дата: 25.09.2009 | Коментарі (0)

Як заробити мільйон. Як нажили свої перші мільйони найбагатші люди Львівщини
 
Кожен хоче заробити мільйон. Однак не кожному це вдається. І для більшості такі статки – недосяжна мрія. Тим часом на багатіїв дивимося, як на злодіїв, бо, мовляв, чесній людині стати мільйонером у нашій країні просто неможливо. Нещодавно київський тижневик «Коментарі» оприлюднив інформацію, згідно з якою тільки на Львівщині є 17 підприємливих осіб, статки яких перевищують 10 мільйонів доларів. «Газета по-львівськи» довідалася, як і коли ці люди заробили свій перший мільйон.


Бензиновий барон. Він же хлібний магнат
Віталій Антонов, президент компанії «Галнафтогаз»

Найбагатша людина Львівщини, Віталій Антонов, розповідає, що до фінансів його підштовхнув «Капітал» Маркса. Уже по закінченню Тернопільського фінансового інституту 1988 року йому довелося застосувати теорію про «товар – гроші – товар» на практиці: разом із друзями заснував кооператив. Щоправда, продавав не товари, а послуги альпіністів – скелелазінням майбутній мільйонер захоплювався з юності. Учасників кооперативу наймали для висотних робіт: вони фарбували мости і труби, виконували монтаж. Пан Віталій був не лише альпіністом, а й менеджером.

Утім на цьому серйозний капітал заробити не вдалося, тому 1990 року Антонов почав торгувати екзотичними фруктами. Хоча допомагало й альпіністське минуле – завдяки старому захопленню налагодив контакти з багатьма людьми в різних сферах. А от від фруктів до нафтопродуктів привели бартерні схеми, популярні на початку 1990-х. «Купони і карбованці не конвертували, тому працювали з бартером. Поставки оплачували автокранами дрогобицького та кременчуцького заводів», – згадує Віталій Антонов. Однак справжній прорив відбувся, коли українську техніку «виміняли» на нафтопродукти. «Шлях почався з першої цистерни бензину, яку ми отримали на початку 1990-х з Угорщини як оплату за продукцію українських виробників. Тоді був тотальний дефіцит, і цистерну продали за день. Тому й продовжили закупівлю пального».

Вочевидь, на таких «цистернах» у першій половині 1990-х і «виріс» перший мільйон Віталія Антонова. Однак це був лише початок. 1997 року пан Антонов познайомився із Маркусом Бюхелем, колишнім прем’єр-міністром Ліхтенштайну та власником адвокатської фірми у Швайцарії. Тож 1998-го, коли внаслідок фінансової кризи на Львівщині збанкрутувало чимало автозаправок, він мав не лише боргові зобов’язання частини їхніх власників, а й інвестора. Завдяки цьому заснована тоді ж компанія «Галнафтогаз» стала власником мережі АЗС «ОККО». Звісно, свого часу подейкували про інші, звичні для тих часів методи впливу на продавців, однак нині ці чутки припали пилом. Натомість Віталій Антонов процвітає.

Він є не лише бензиновим бароном, а й контролює хлібний ринок Західної України. Стабільне становище фірми та 815 мільйонів доларів дозволяють не особливо задумуватися про майбутнє та підкорювати Кіліманджаро, грати у гольф і вчитися дайвінгу. 

...
 
Дайджест | Переглядів: 19603 | Додав: superpia | Дата: 08.09.2009 | Коментарі (3)

1-10 11-20 21-23
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024