Меню сайту
Категорії розділу
Дайджест [18]
Законодавчі акти [3]
ОСББ [5]
Опитування
Чи задоволенні Ви роботою ОСББ?
Всього відповідей: 26
Форма входу

Instagram

Ваш Дім. Масив "Пасічний".

Instagram Вітаю Вас Гість | RSS

 
 Каталог статей
Головна » Статті » ОСББ

Звітність ОСББ
Які звіти повинні подавати ОСББ?

Яку податкову звітність і в які строки зобов'язані подавати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) створюється власниками для сприяння використанню їхнього майна та управління ним.

ОСББ може набувати форми юридичної особи зі статусом неприбуткової організації або ж не мати такого. І, як будь-яка юридична особа, ОСББ має подавати звіти до податкової та органів статистики.

Юрист юридичної фірми "Вронський, Вронська та Партнери" Світлана Борис роз'яснила користувачам realty.tochka.net, які звіти і в які строки необхідно подавати ОСББ.

Податкова звітність для неприбуткового об'єднання

Згідно з новим Податковим кодексом України, неприбуткові організації повинні подавати щоквартально:
1 Звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій. Звіт подається до 20 числа місяця, наступного за звітним. Варто враховувати, що нова форма звітності набула чинності лише 1 квітня 2011 року, тому звіт за І квартал 2011 року можна здати у старій формі.
2 Звіт щодо обліку суми податків і зборів, не сплачених об'єднанням до бюджету у зв'язку з одержанням податкових пільг. Підприємство, не сплачує податки і збори у зв'язку з одержанням податкових пільг (в даному випадку це статус неприбуткової організації), веде облік сум таких пільг і зобов'язане складати про них звіт. Його необхідно подавати щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового періоду. Розрахунки необхідно робити наростаючим методом за 3, 6, 9 і 12 календарних місяців.
3 Звіт з податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, а також порядок заповнення та подання податковими агентами. Звіт подається за формою № 1ДФ окремо за кожен квартал. Річної форми звіту не передбачено. Такий звіт подається незалежно від того, виплачує чи ні зазначена особа доходи платникам податків протягом звітного періоду.
4 Декларація податку на доходи фізичних осіб, затверджена Наказом ДПСУ № 58 від 31.01.2011 року. Декларація подається щомісячно до 20 числа місяця, наступного за звітним.

Податкова звітність ОСББ без статусу неприбуткової організації

Податкова звітність об'єднання без статусу неприбуткової організації включає:
1 Звіт щодо податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і суму утриманого з них податку за формою № 1ДФ. Звіт подається окремо за кожний квартал.
2 Податкова декларація ПДВ. Нова форма звіту затверджена Наказом ДПАУ № 58 від 31.01.2011 р. Декларація подається до 20 числа наступного за звітним періодом.
3 Декларація податку на прибуток підприємства (подається за формою, затвердженою Наказом ДПАУ № 114 від 28.02.2011 р.) Звітний період становить 40 днів.
4 Декларація про податок на доходи фізосіб. ОСББ подає щомісяця до 20 числа місяця, наступного за звітним, декларацію з податку на доходи фізичних осіб, затверджену Наказом ДПСУ № 58 від 31.01.2011 р.

Фінансова звітність

Більшу частину звітності ОСББ становлять фінансові звіти, а саме:

   1. Баланс.
   2. Звіт про фінансові результати.
   3. Звіт про рух грошових коштів.
   4. Звіт про власний капітал.
   5. Примітки до звітів.

Фінансова звітність подається раз на рік до органів статистики.

Звітний період - календарний рік.

Звіт необхідно надати до 21 лютого року, наступного за звітним.

У разі якщо ОСББ має найманих працівників, об'єднання повинне подавати до Пенсійного фонду звіт за сумами нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Звітний період - календарний рік. Звіт необхідно подати до 1 квітня року, наступного за звітним.

Хоча для здачі звітів встановлено різні терміни, пропускати їх вкрай небажано, тому що несвоєчасна подача звіту загрожує штрафними санкціями.

Нагадаємо: Михайло Бродський недавно заявляв, що потрібно за рік-півтора ліквідувати всі ЖЕКи і зобов'язати українців створювали ОСББ.

Як писав realty.tochka.net, на допомогу об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків у рамках реформування ЖКГ у держбюджеті передбачено 10 млрд. грн.

Взято тут
Категорія: ОСББ | Додав: superpia (18.05.2011)
Переглядів: 7425 | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018