Меню сайту
Категорії розділу
Дайджест [18]
Законодавчі акти [3]
ОСББ [5]
Опитування
Чи задоволенні Ви роботою ОСББ?
Всього відповідей: 26
Форма входу

Instagram

Ваш Дім. Масив "Пасічний".

Instagram Вітаю Вас Гість | RSS

 
 Каталог статей
Головна » Статті » ОСББ

У категорії матеріалів: 5
Показано матеріалів: 1-5

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Багатіїв теж дурять: як псевдо-ОСББ розводить на гроші мешканців елітного будинку

Пентхаус Riviera Riverside продавали як райський куточок на березі Дніпра з видом на Києво-Печерську Лавру і власним яхт-клубом. Згодом цей "рай" перетворився на прокляття для його мешканців. Крім того, що забудовникові – ТОВ "Д.І.А.Девелопмент" – вдалося "втюхати" наївним та довірливим буратінкам квартири вартістю від $165 тис. до $1,2 млн, він обклав непомірною даниною цих "щасливих квартировласників", перетворивши їх на кріпаків.

Схема була простою, але результативною. На етапі будівництва житлових будинків по вул. Раїси Окіпної, 18 будівельна компанія укладала стандартні договори з фізичними особами (інвесторами) – майбутніми господарями помешкань. Право власності на квадратні метри інвестори мали отримати після завершення будівництва та здачі будинків в експлуатацію.

Однак, забудовник не поспішав віддати правовстановлюючі документи усім власникам після здачі в експлуатацію. Першими свідоцтва про право власності на квартири отримали двоє власників квартир (а всього в будинку 208 квартир). І саме з цих перших двох власників розпочалася афера, внаслідок якої усіх інших мешканців і дотепер щомісяця "доять" на дуже відчутні суми.

Як неважко здогадатись, двоє перших власників були пов'язані із забудовником. Згідно з законодавством, створити об'єднання співвласників багатоквартирного будинку можна на загальних зборах співвласників будинку, якщо в цих зборах прийме участь більше половини співвласників, 2/3 з яких проголосують "за". А оскільки на той момент ці двоє якраз і були "більшістю" співвласників, вони й утворили – разом із забудовником – фальшиве ОСББ. Інші майбутні мешканці тим часом продовжували чекати документів на право власності на своє житло.

Єдиною метою цього ОСББ було укласти договір з управляючою компанією на надання комунальних послуг та обслуговування будинків. І такий договір уклали – з управляючою компанією ТОВ "Сент Софія Проперті Менеджмент". Остання, у свою чергу, також пов'язана із забудовником. Договір на утримання пентхаусу та прибудинкової території уклали з цією компанією на 20 (!!!) років.

Перед тим, як розповісти, що відбулося далі, слід роз'яснити ще раз причину появи фальшивого ОСББ. Як уже було вказано, законодавство дозволяє створити ОСББ за рішенням всього лише трохи більше, ніж 2/6 співвласників. Після цього об'єднання може домовлятися з постачальниками комунальних послуг, а також з компаніями, які надають послуги з обслуговування будинків, на найбільш вигідних для себе умовах – або передати укладання таких домовленостей під відповідальність управляючої компанії. Слід додати, що участь в ОСББ, з одного боку, не є обов'язковою для усіх співвласників – більшість, яка увійшла до об'єднання, може приймати рішення, які будуть розповсюджуватися на тих співвласників, які до нього не увійшли: наприклад, усі мешканці будуть отримувати тепло або електроенергію згідно з домовленостями ОСББ. З іншого боку, утворене ОСББ може і не приймати до себе співвласників, які не увійшли до нього на етапі створення – також на цілком законних підставах.

У даному випадку шахраї скористалися саме цими двома можливостями: нав'язали рішення тодішньої "більшості" співвласників (яка на той момент складалася з двох власників, а також забудовника) усім іншим співвласникам, які отримали документи на право власності уже після того, як ОСББ підписало договір з управляючою компанією. А потім – не допустили, щоб інші власники квартир могли розірвати договір. Простим шляхом – не приймаючи їх до ОСББ.

Отже, веселощі починалися з квартплати. Управляюча компанія прийняла логічне рішення: якщо у "інвесторів" знайшлися шалені кошти на придбання далеко не дешевого житла – отже, у них знайдуться гроші і на "утримання" всього цього щастя. Тобто – на набивання кишень натхненників цього вишуканого шахрайства. Тоді як для Києва тариф на утримання будинку та прибудинкової території складає 2-3-4 грн. за 1 кв. м загальної площі, мешканці Riviera Riverside мають сплачувати 13,03 грн. за кв.м.! До цього ще треба додати "послуги консьєрж-сервісу" у розмірі 330 грн. на місяць та деякі інші "милі дрібнички". Загалом, середня кварплата складає майже ТРИ!!! тисячі гривень на місяць.

ОСББ | Переглядів: 1761 | Додав: superpia | Дата: 19.04.2013 | Коментарі (0)

Олег Кий: ОСББ дозволяє утримувати будинок у порядку

Якщо ж ОСББ створюється для економії коштів мешканців, то голова повинен обмежити кількість послуг.
ОСББ | Переглядів: 1763 | Додав: superpia | Дата: 18.05.2011

Як ОСББ працюють на практиці

В Україні очікується широке впровадження інституту ОСББ, тому realty.tochka.net розібрався, як функціонують товариства співвласників будинків.

ОСББ | Переглядів: 1242 | Додав: superpia | Дата: 18.05.2011

Які звіти повинні подавати ОСББ?

Яку податкову звітність і в які строки зобов'язані подавати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

ОСББ | Переглядів: 8517 | Додав: superpia | Дата: 18.05.2011

6 кроків для створення ОСББ

Організацію ОСББ потрібно починати зі створення ініціативної групи.

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з кожним роком набирають популярності. Адже ЖЕКи з  функціями  управління будинками, м'яко кажучи, не справляються.
Можливість самостійно розпоряджатися коштами, отриманими від квартплати, безпосереднє вирішення питання ремонту та обслуговування будинку, вчасна реакція на аварійні ситуації та захист права власників квартир - ось основні переваги ОСББ.
За даними громадської організації "Союз власників житла Києва", на сьогодні у Києві зареєстровано 560 таких об'єднань.

ОСББ | Переглядів: 926 | Додав: superpia | Дата: 18.05.2011

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024