Меню сайту
Категорії розділу
Дайджест [18]
Законодавчі акти [3]
ОСББ [5]
Опитування
Чи задоволенні Ви роботою ОСББ?
Всього відповідей: 26
Форма входу

Instagram

Ваш Дім. Масив "Пасічний".

Instagram Вітаю Вас Гість | RSS

 
 Каталог статей
Головна » Статті » ОСББ

Практика
Як ОСББ працюють на практиці

В Україні очікується широке впровадження інституту ОСББ, тому realty.tochka.net розібрався, як функціонують товариства співвласників будинків.

Створення товариств співвласників багатоквартирних будинків із ухваленням нового Житлового кодексу може стати обов'язковим. Крім того, готуються зміни до закону про ОСББ, які передбачають обов'язкове членство мешканців будинку в такому товаристві.

ОСББ у Києві вже існують, та більшість будинків поки що обслуговують комунальні ЖЕКи. Так, за даними громадської організації "Союз власників житла Києва", у столиці зареєстровано 986 житлово-будівельних кооперативів і 560 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. У будинках, які обслуговують ЖБК та ОСББ, проживають близько 20% киян.

У той же час київська влада заявляє, що протягом 2-3 років до 75% житлового фонду повинні перейти в управління від комунальних ЖЕКів до ОСББ.

Однак до такого переходу не всі жителі готові. Членам ОСББ доводиться вирішувати низку складних і різнопланових питань - від обрання керівництва, до збору коштів на ремонт будинку й умовляння сусідів сплачувати за надані послуги. Низку таких питань ми розглянемо нижче.

Хто керує ОСББ

ОСББ практикують дві моделі управління - з керівником із представників товариства або із залученням найманого працівника.

У першому випадку обраний на зборах членів ОСББ голова правління товариства сам виконує всі господарські функції, спілкується з компаніями, які надають послуги, збирає внески, проводить збори тощо.

Інша модель передбачає, що господарські функції виконує найманий працівник, а голова правління спілкується з органами влади та мешканцями, займається договорами. Експерти кажуть, якщо раніше управдомами ставали пенсіонери, то сьогодні в цих лавах дедалі більше молоді, яку така кар'єра не лякає.

ОСББ чи кондомініум – об'єднання співвласників багатоквартирного будинку. Це юридична особа, створена власниками приміщень для управління, утримання й використання майна. Крім ОСББ, житловим фондом володіють і керують також житлово-будівельні кооперативи (ЖБК), в яких будинки побудовані на внески членів кооперативу. Новими житловими будинками управляють спеціальні керуючі компанії або приватні ЖЕКи. Однак близько 70% житлового фонду Києва управляється комунальними ЖЕКами

Управдоми, яких наймають на роботу ОСББ, отримують зарплату 1,5 - 4 тис. грн. на місяць. Розмір зарплати залежить від будинку. У новобудовах, де 400 і більше квартир, де є нежитлові вбудовані приміщення й надходження від оренди, ОСББ може платити вищу зарплату.

Скільки ОСББ платять за комунальні послуги

Загалом члени ОСББ сплачують за воду, тепло та електроенергію за тими ж тарифами, що й інші громадяни. Однак на практиці сума платежів може відрізнятися, залежно від контролю витрат та якості послуг.

Різниця з комунальним житловим фондом у платежах виникає й тому, що ОСББ можуть самостійно встановлювати розмір платежів за прибирання території, вивезення сміття, відрахувань на поточні ремонти, а також - витрат на управління будинком. Суттєву економію може принести утеплення будинку та встановлення лічильників або теплових пунктів. Такі заходи можуть знизити витрати на опалення більш ніж у 1,5 рази.

Так, в одному з будинків Оболонського району, в якому створено ОСББ, щомісячні платежі складають 2,52 грн. за 1 кв.м, а в розташованому неподалік будинку, який обслуговує приватна керуюча компанія, доводиться платити 4,70 грн. за 1 кв.м без врахування водопостачання та електроенергії. Керівники приватних ЖЕКів пояснюють це тим, що в нових будинках встановлено сучасне обладнання, яке вимагає дорожчого й більш кваліфікованого обслуговування.

Оплата в ОСББ може зберігатися на рівні комунальних ЖЕКів, але може бути й нижчою - усе залежить від правління кондомініуму.
Категорія: ОСББ | Додав: superpia (18.05.2011)
Переглядів: 1241 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024