Меню сайту
Категорії розділу
Опитування
Чи задоволенні Ви роботою ОСББ?
Всього відповідей: 26
Форма входу

Instagram

Ваш Дім. Масив "Пасічний".

Instagram Вітаю Вас Гість

 
 FAQ
Головна » FAQ » Внутрішні ремонтні та оздоблювальні роботи. [ Додати питання ]


Звукоізоляція квартири своїми руками.
 
Сьогодні існує ряд спеціальних матеріалів, технологій будівництва, призначених для влаштування шумоізоляції огороджувальних конструкцій, підлоги, стелі, вікон і дверей квартири або будинку. Це пристрій конструкції плаваючої підлоги, монтаж для шумоізоляції підвісної стелі, зведення різного виду додаткових облицювань для звукоізоляції стін будинку, вхідних дверей, вікон із застосуванням звукоізоляційних кріплень. Всі ці види та методи звукоізоляції будинку, квартири, стін, підлоги, стелі, вікон, дверей мають досить високу ефективність при будівництві, але щоб це зробити потрібно досить великі фінансові витрати на спеціальні матеріали для шумоізоляції приміщень, монтажні роботи. Монтаж їх можна зробити своїми руками без допомоги фахівців.

Якщо Ви живете в панельному будинку і вирішили виконати звукоізоляцію своєї квартири, її стін, стелі, вікон, дверей своїми руками, то краще всього звернутися до інженера акустика, отримати професійну консультацію по монтажу звукоізоляції стін, підлоги, стелі, вікон, вхідних дверей. Але, виявляється, що іноді можна поліпшити звукоізоляцію приміщень, знизити шум від сусідів по квартирі не вдаючись до дорогих звукоізоляційних технологій монтажу і різним видам матеріалів для звукоізоляції. Щоб виконати монтаж звукоізоляції своїми руками, необхідно всього лише усунути деякі недоробки будівельників.
Поради щодо звукоізоляції квартири своїми руками
Існують досить ефективні заходи щоб поліпшити звукоізоляцію стін, підлоги, стелі, вікон і дверей, які можна виконати на практиці своїми руками. Незважаючи на зовнішню простоту викладених нижче рекомендацій по монтажу звукоізоляції приміщень своїми руками, їх виконання може значно поліпшити акустичний комфорт звичайної житлової квартири панельного будинку, не вимагає застосування для монтажу дорогих матеріалів.
Звукоізоляція електричних розеток приміщень квартири

Електророзетка, змонтована при будівництві на стіні між квартирами дуже часто є одним з найбільш ймовірних шляхів проникнення шуму від сусідів, порушення звукоізоляції стін. У цьому легко переконатися, просто приклавши до неї вухо (тільки постарайтеся, щоб Вас не вдарило струмом). Деякі види залізобетонних плит для стін ще на стадії виробництва передбачають наскрізні отвори для установки електрофурнітури. Потім будівельники просто виконують монтаж розетки на стіну в двох суміжних квартирах без додаткової звукоізоляції, залишаючи при цьому наскрізний канал, по якому шум може майже безперешкодно потрапляти у Вашу квартиру.

Порада: Щоб зробити звукоізоляцію стіни, демонтуйте електророзетку, монтажну коробку, дотримуючись правил з електробезпеки монтажу. Зробити це ви напевно зможете своїми руками. Можливо, при цьому ви побачите дно монтажної коробки сусідської розетки. Прикрийте отвір шайбою з щільної мінеральної вати, азбестової тканини або базальтового картону. Потім загерметизуйте отвір гіпсовою шпаклівкою або цементним розчином, так щоб залишилося місце для установки вашої електророзетки. Якщо виробництво даної операції звукоізоляції своїми руками викликає труднощі, рекомендується скористатися послугами фахівця-електрика.

Примітка: Виконуючи роботу своїми руками, не застосовуйте для герметизації, звукоізоляції отвори монтажну піну різного виду без її подальшої штукатурки. Монтажна піна не є матеріалом для звукоізоляції, крім того, цей вид матеріалу має високу горючістю.
 
Звукоізоляція монтажних електричних коробок

Монтажні коробки для з'єднання електричних кабелів зазвичай розташовані під стелею центральної частини міжквартирних стін. Часто вони заховані після монтажу під шпалери обробки, але їх легко виявити методом простукування. Дуже часто монтажні коробки встановлюються в наскрізні отвори в стінах, закриваються тонкими кришками з пластмасових матеріалів.

Порада: Звукоізоляцію монтажних коробок рекомендується зробити за аналогією з електророзетками, але обов'язково з залученням для їх монтажу спеціаліста-електрика. Не рекомендується при монтажі самостійно виробляти скрутку електричних кабелів.

Звукоізоляція стояків труб системи опалення та водопостачання
 
Стояки трубопроводів опалення, труб водопостачання квартири, згідно з будівельними нормами, повинні прокладатися через міжповерхові перекриття підлоги, стелі за допомогою гільз для звукоізоляції. Для цього через перекриття, підлога, стеля квартири закладається металева труба більшого діаметру в порівнянні з трубою стояка. Зазор між двома трубами повинен бути після монтажу заповнений негорючим звукопоглинальним матеріалом, загерметизований нетверднучим герметиком. На практиці звукоізоляція проходок труб через підлогу або стелю часто не виконується. Будівельники при монтажі або не закладають щілини в гільзі труби матеріалом з мінеральної вати, або просто не використовують гільзи для звукоізоляції труб, закладаючи стояк прямо в перекриття підлоги, стелі квартири цементним розчином. Після багаторічної експлуатації між трубою стояка і плитою перекриття підлоги або стелі обов'язково з'являються щілини. Звук з квартири знизу або зверху може безперешкодно проникати у Вашу квартиру через щілини і нещільність між трубою і підлогою або стелею кімнати. В деяких випадках через такі щілини крім порушення звукоізоляції, проникають також небажані запахи.

Порада: Якщо стояк труб в квартирі або будинку прокладено через перекриття в гільзі, щоб поліпшити звукоізоляцію підлоги, стелі квартири, рекомендується загерметизувати зазор між гільзою і стояком труби термостійким силіконовим герметиком. Якщо стояк прокладений безпосередньо через перекриття квартири без монтажу звукоізоляції, навколо труби необхідно розчистити і видалити пошкоджений шар цементного розчину якомога глибше (не допускаючи проникнення в сусідню квартиру). Потім підставу труби рекомендується обернути звукоізолюючим матеріалом (наприклад, склохолстом або азбестового тканиною) і зацементувати порушений ділянку підлоги або стелі квартири. Надлишки ізолюючого матеріалу обрізаються після монтажу, а стик герметизується силіконовим герметиком. Зробити все це можна своїми руками.
 
Звукоізоляція стиків між перекриттям підлоги і стінами квартири
У місцях примикання перекриття підлоги будинку або квартири до стін дуже часто з'являються глибокі тріщини. Це пов'язано з неякісно виконаними будівельними стиками, низькою якістю вирівнюючого матеріалу стяжки підлоги. Утворені з часом тріщини між стіною і підлогою, порожнини в матеріалі можуть служити хорошим провідником звуку з сусідньої квартири.

Порада: Демонтуйте плінтуси по периметру підлоги приміщення квартири. Якщо існує така можливість, за допомогою зубила і молотка виконаєте уздовж стін в підлозі шов шириною 30-50 мм на всю глибину стяжки. Заповніть шов в підлозі свіжим цементно-піщаним розчином. Після висихання цементної суміші обробіть стик нетверднучим силіконовим герметиком. Якщо на підлозі квартири укладений паркет і частковий демонтаж стяжки неможливий, то просто ретельно заповніть деформаційний шов між стіною квартири і краєм паркетного настилу силіконовим герметиком. Потім закріпіть плінтуси підлоги на свої місця.
 
Звукоізоляція стиків між плитами стіна - стеля і стіна - стіна
Багаторічна експлуатація панельних будинків, як правило, призводить до утворення деформаційних тріщин між залізобетонними плитами стін і перекриттів стелі будинку. Ці тріщини в стелі є супутниками життя практично всіх мешканців квартир панельних будинків. Дуже часто вони ховаються за матеріалом оздоблення і не порушують зовнішнього вигляду житлової квартири. Тим не менше, ці тріщини у матеріалі можуть служити каналом для проникнення шуму з сусідньої квартири будинку.

Порада: Зніміть старі шпалери. Розшийте стики між бетонними панелями стін і стелі. Заповніть утворені порожнини гіпсовою шпаклівкою або цементним розчином. Після висихання шпаклівки промажте всі стики стіна - стіна і стіна - стеля акриловим герметиком. Після видалення надлишків акрилового герметика можна проводити фарбування, обклеювання приміщення новими шпалерами або обробку іншим матеріалом.

Звукоізоляція вікна
Через вікна, двері квартири може проникати не тільки транспортний шум вулиці, а й звук музичного центру з сусідньої квартири. Заміна старих дерев'яних вікон металопластиковими конструкціями вікон може вирішити цю проблему. Необхідно зазначити, що часто після демонтажу старих дерев'яних вікон і встановлення металопластикових вікон, деякі звуки від внутрішньобудинкових джерел стають більш чутними. Це пов'язано зі зникненням ефекту маскування цих звуків вуличним шумом з вікон.
 
Вхідні двері

На жаль, збільшення звукоізоляції вхідних дверей не зможе знизити шум від руху ліфтової кабіни або роботи ліфтової лебідки. Ці шуми поширюються не тільки через двері, але і по будівельних конструкціях. Ізоляція дверей допоможе позбавитися від шуму з сусідньої квартири, шуму закритих дверей ліфта, стукоту каблуків по сходах і інших побутових шумів.

Порада: Вхідні двері в квартиру рекомендується виконувати у вигляді тамбура. При цьому зовнішні двері повинні володіти протизламними властивостями, а внутрішні двері можуть бути з декоративних матеріалів. Для забезпечення високої звукоізоляції дверей, необхідно, щоб двері в закритому положенні не мали щілин і нещільності в приляганні полотна дверей до коробки. Для цього коробки дверей повинні обов'язково мати поріг і ущільнюючу прокладку по всьому притвору полотна дверей. Як матеріал прокладки краще всього використовувати профільні гумові ущільнювачі для дверей. Ущільнюючі профілі для дверей мають перетин у вигляді букви «D». Різниця в звукоізоляції двері з порогом і без нього може досягати 10-15 дБ.

Дуже часто монтажний проміжок між коробкою дверей і дверним прорізом будівельники заповнюють монтажною піною. Через цей матеріал заповнення проміжку дверей звук легко проникає в квартиру із загального коридору. В цьому випадку необхідно видалити монтажну піну і заповнити монтажний зазор і всі порожнечі в коробці дверей цементним розчином. Після висихання цементної суміші місця примикання коробки двері до конструкції стіни необхідно ретельно загерметизувати силіконовим герметиком для запобігання появи в майбутньому деформаційних тріщин матеріалу. 
 
Чого робити непотрібно
 
Дуже часто будівельники рекомендують для збільшення звукоізоляції наклеїти на стіни, стелі, двері листи пінопласту, а потім їх облицювати. Насправді, така звукоізоляційна конструкція стелі або дверей не збільшує, а в більшості випадків навіть зменшує (!) Звукоізоляцію огорожі. Це пов'язано з резонансними явищами в описаній конструкції в області мовного діапазону частот. Наприклад, якщо облицювання з таких матеріалів змонтувати з двох сторін важкої стіни, стелі або двері, то зниження звукоізоляції може досягти значення 10-15 дБ! Необхідно відзначити, що до такого ж плачевного результату може привести застосування в конструкції перегородок, стелі, двері замість пінопласту таких матеріалів, як пінополіетилен, пенополіпропілен, пробка, т.п.

Не слід довіряти порадам, які передбачають закріплення на поверхні стін, стелі, дверей деяких видів супер звукоізоляційних матеріалів товщиною не більше 5-10 мм. Не слід довіряти порадам, які передбачають монтаж звукоізоляційних конструкцій і матеріалів загальною товщиною не більше 10-20 мм.

Основним фактором, що викриває подібні поради, є наявність самої проблеми звукоізоляції. Якби в природі існували такі види тонких звукоізолюючих матеріалів, то проблема захисту від шуму вирішувалася б ще на стадії проектування будинків і зводилася б тільки до вибору зовнішнього вигляду і ціни подібних матеріалів. Насправді, мінімальна товщина звукоізоляційної конструкції, ефект від якої буде очевидним і відчутним, складає не менше 40-50 мм. Сподіваємося, що наведені вище рекомендації допоможуть поліпшити комфортність проживання в панельних будинках без значних фінансових вкладень.
Взято тут.

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018