Меню сайту
Категорії розділу
Опитування
Чи задоволенні Ви роботою ОСББ?
Всього відповідей: 26
Форма входу

Instagram

Ваш Дім. Масив "Пасічний".

Instagram Вітаю Вас Гість

 
 FAQ
Головна » FAQ » Туризм, подорожі [ Додати питання ]


Перед покупкою дорожньої валізи радять перевіряти колеса

Купити дорожню валізу в Тернополі можна за ціною від 400 грн і до 1500 грн та більше. Найчастіше валізи роблять із спеціальних тканин з водонепроникним покриттям, наприклад поліестеру. Є в продажу в Тернополі й моделі з пластику або комбіновані

В якісній валізі колеса не повинні кріпитися на одній осі. Також дивіться, чи є в чемодані кодовий замок.

У період відпусток покупців у магазинах сумок і чемоданів побільшало. Як купити хорошу валізу, щоб вона прослужила не одну поїздку, а пригодилась на довгий час, розповідають місцеві фахівці.

Дешевша скоро знищилася

Зокрема, як радять в тернопільських магазинах, краще купувати валізу з двома заглибленими у торці колесами. Така конструкція набагато міцніша, ніж коли всі колеса розташовані на одній металевій осі. До чемодана обов’язково повинен додаватися кодовий замок, кажуть тернопільські продавці дорожніх чемоданів.

Тернополянка Мар’яна Вербів купувала дорожній чемодан одночасно з подругою. Проте вибрали вони товар із різної цінової категорії.

- Я не пошкодувала грошей і купила валізу відомого виробника. Вона з поліестеру, - розповідає жінка. - Я брала валізу для переїздів до Львова, де тоді вчилася. Пройшло кілька років і вона ще в хорошому стані. А моя подруга тоді купила чемодан китайський, наполовину дешевший. Проте через два тижні тканина подряпалсь і полиняла від дощу.

Виявилося, скупий справді платить двічі.

Замки беруть в запас

Щоб вирішити, яка саме валіза вам потрібна - велика чи мала - визначте, скільки людей збирається в дорогу і на скільки днів. Є велика різниця, в яку країну їхати - теплу або холодну. В теплих країнах будуть потрібні в основному легкі та малооб’ємні речі. Якщо ж їдете в холод, велика частина валізи буде зайнята чобітьми й светрами. Може знадобитися велика валіза або навіть декілька.

Купити дорожній чемодан у Тернополі можна за ціною від 400 грн і до 1500 грн та більше. Найчастіше валізи роблять із спеціальних тканин з водонепроникним покриттям, наприклад поліестеру. Є в продажі у Тернополі і моделі з пластику або комбіновані. Пластикові не ламаються, не гнуться, у них можна перевозити крихкі речі. Але вони дряпаються і майже вдвічі дорожчі від тканинних. Але тернополяни найчастіше вибирають тканинні валізи, розповіла продавець-консультант магазину "Сумки” пані Ярослава.

- Люди в основному звертають увагу на колір валізи, - зауважила жінка. - Але до якості тканини теж приглядаються.

Тканинні варіанти мають пластиковий каркас з натягнутою водовідштовхувальною тканиною (поліестер у різних обробках). Надійність і термін служби приблизно однаковий. Тому, що саме вибирати, залежить від смаку кожної людини.

Не забувайте, що в багажному відділенні валізи проходять додатковий огляд, митник може розкрити чемодан без вашої згоди. Після такого розтину замок доведеться змінювати. Тому покупці радять купувати додаткові замки.

- На валізах має бути вмонтований зверху кодовий замок. Абож замок, який входить у комплект чемодану. Тобто людина вже сама вирішує, усю валізу чи окремі відділи закрити на замок, - розповідає продавець-консультант магазину Derby пані Леся. - А щоб не загубити свою валізу в аеропорту чи деінде, її підписують. Віконечка на чемоданах найчастіше розміщені на задній стороні або збоку.

Має бути каркас


Дорожні валізи можуть мати два або чотири колеса. Вибирати їх потрібно, враховуючи, як плануєте її везти: котити за собою чи везти збоку коло себе.

Валіза на чотирьох колесах зручна, якщо стоїте у черзі, кажуть продавці валіз. Крім цього, вона витримує більше навантаження. З чотирма колесами роблять більшість пластикових валіз.

- При покупці дорожньої валізи подивіться на колеса, - каже пані Леся. - Вони повинні мати різні типи кріплень. Кожне колесо повинне кріпитися й обертатися незалежно від інших. Ні в якому разі не купуйте валізу, у якої всі колеса знаходяться на одній осі. Це дуже ненадійна конструкція. Адже коли ламається одне колесо, то валіза вже їхати не буде.

Обираючи тканинну валізу, перевірте підкладку - вона має розстібатися. Тоді ви зможете побачити, чи добре прикріплений каркас, чи немає тріщин, чи всі гвинти на місці, радять продавці валіз.

В продажі є багато китайських валіз, говорить продавець чемоданів на ринку пані Ольга.

- У дешевих моделях виробники економлять на кожній деталі, - каже вона. - Іноді не дають у валізу жорсткого каркасу. Щоб перевірити, чи він там є, треба відкрити чемодан. Каркас найчастіше захований за спеціальною блискавкою.

Як додає продавець пані Леся, відвідувачі магазину часто приглядаються, чи є у валізі каркас, як він зроблений.

Акуратно з ручками

- Також люди дивляться, як зроблена ручка у чемодані, як прикріплена до виробу, - продовжує пані Леся. - Ті, які кріпляться болтами, довше служать.

У більшості валіз є три ручки - дві тканинні (іноді пластикові) та телескопічна (висувна).

- Тканинні ручки можна перевірити на міцність: чи добре вони пришиті й закріплені заклепками, - каже пані Ольга. - Телескопічна ручка повинна висуватися на два рівні або й на три. Якщо ви змогли витягнути ручку тільки на один рівень, то вона не є досить якісною.

Продавці валіз радять не забувати, що носити валізу за висувну ручку не можна, а при висуванні спочатку її потрібно зафіксувати за допомогою кнопки, а вже після цього котити.

- Тепер є в продажі також валізи, які мають бокову ручку. Для декого з покупців це важливо, адже можуть носити чемодан в руці, - говорить пані Леся. - А хлопці вибирають валізи, які мають окрім ручок також лямки. Тобто такий чемодан можна одягати на плечі, як туристичний ранець.

При покупці валізи радять вибирати блискавку з більшими зубами. Вона працюватиме навіть тоді, коли кілька зубців поламаються.

Експлуатувати правильно

Коли валізу неправильно експлуатують, вона відповідно менше служить.

Основне правило експлуатації валіз - не перевантажувати їх. Якщо у чемодані допустимий вміст речей - 20 кг, то не напихайте туди речей на 30 кг, кажуть тернопільські продавці.

- Валізи поділяють на малі, середні та великі. Скільки ваги вміщується у кожній, залежить від виробника. Але в малих вміщується до 20 кілограм. В середніх - 25 кг, у великих -30 кг, - розповідає продавець-консультант валіз пані Леся.

Мінімальний термін гарантії на валізи, згідно з ГОСТом, 70 днів з дня покупки. Цей термін гарантії зобов’язані підтримувати всі продавці валіз на Україні. Але якщо валізу перевантажили, виробник відповідальності за поломку не несе.

Так само акуратно треба переставляти валізу через бордюр, а не товкти нею. В окремих валізах навіть є спеціальна тверда смужка - обмежувач для бордюрів. Вона береже валізу від подряпин.

А догляд за валізами дуже простий: після використання очистити бруд вологою ганчірочкою. Якщо є сильні забруднення, треба потерти річ щіточкою з мильним розчином.

Взято тут.

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024