Меню сайту
Категорії розділу
Дайджест [18]
Законодавчі акти [3]
ОСББ [5]
Опитування
Чи задоволенні Ви роботою ОСББ?
Всього відповідей: 26
Форма входу

Instagram

Ваш Дім. Масив "Пасічний".

Instagram Вітаю Вас Гість | RSS

 
 Каталог статей
Головна » Статті » Законодавчі акти

Президент підписав Закон, що закріплює довгобуди за інвесторами
Президент підписав Закон, що закріплює довгобуди за інвесторами
04.03.2009

Президент України Віктор Ющенко підписав Закон N692-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення фінансових механізмів здійснення інвестиції в будівництво житла)». Цей Закон був прийнятий парламентом України 18 грудня 2008 року.

Закон направлений на формування єдиного підходу в регулюванні правових відносин, пов'язаних із забезпеченням виконання зобов'язань, які складаються в житловому будівництві. Сьогодні ситуація в житловому будівництві стала ще більш катастрофічною, вони заморожені на 95% і цей закон буде «слабкою утіхою» для інвесторів який «уточнює» їх права на квартири, які, можливо так і не будуть побудовані. Про відповідальність забудовників перед інвесторами за фактичний «кидок» в законі нічого не мовитися.

У записці пояснення до Закону указуються основні завдання, направлені на вирішення проблеми житлового будівництва.

• По-перше, це чіткий розподіл обов'язків між забудовником і керівником щодо передачі квартир у власність інвесторів.

• По-друге, визначення дій забудовника, керівника і інвестора після введення будинку в експлуатацію.

• По-третє, детальніше визначення в законодавстві відповідальності забудовника і керівника.

Окрім цього, Закон передбачає визначення органів виконавчої влади, які здійснюватимуть нагляд і контроль за виконанням зобов'язань забудовників, а також спрощення порядку придбання житла в тільки що побудованому об'єкті і так далі.

У Законі визначені процедури закріплення однієї квартири за одним інвестором щоб уникнути шахрайських дій з боку недобросовісних керівників і введення відповідальності керівника за можливе закріплення однієї квартири за декількома інвесторами. Окрім цього, прописані випадки розриву договорів участі у фонді фінансування будівництва і умови виплати інвесторам грошей.

Також пропонується шляхом внесення змін до Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок» віднести сертифікати ФОН (фонди операцій з нерухомістю) до пайових цінних паперів, оскільки вони по своїй законодавчій суті і визначенню більше відносяться до цієї групи цінних паперів.

У Законі України «Про цінні папери і фондовий ринок» і «Про Національну депозитарну систему і особливості електронного звернення цінних паперів» вносяться зміни, що передбачають визначення випадків, коли емітент може самостійно вести власний реєстр, а коли - доручити ведення реєстру реєстраторові шляхом укладення відповідного договору.

У Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» вносять зміни, і приводять його у відповідність із статтею 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», в якій чітко вказано, кому і в яких випадках банки мають право розкривати банківську таємницю.

http://budmanews.com
Категорія: Законодавчі акти | Додав: superpia (02.09.2009)
Переглядів: 970 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024